Welcome to PTTK Dąbrowa Górnicza!

     Menu
· Strona główna
· Adres/Kontakt
· Archiwum
· Historia
· Linki
· Promocje
· Statut
· Ubezpieczenia
· Zarząd

     Komisje turystyki

     Fotoalbum

     GSB

Główny Szlak Beskidzki
im. Kazimierza Sosnowskiego

 : Terenowe Warsztaty Jurajskie

komisja turystyki pieszejPokażemy  niepowtarzalne atrakcje turystyczne, ekologiczne i sportowe okolicy Dąbrowy Górniczej i Jury Krakowsko – Częstochowskiej.

Warsztaty - Rajd odbędą się w dniach
19 – 20 maja 2011 r
z metą w Morsku.

Zapraszamy!


 1. ORGANIZATOR
  Komisja Turystyki Pieszej Oddziału PTTK  w Dąbrowie Górniczej, ul. Adamieckiego 13/1

 2. TERMIN I MIEJSCE
 19 – 20 maja 2011 r. Trasy po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej z metą w Morsku. Zakończenie i podsumowanie nastąpi 20.05.2011 r. w godzinach od 13:00 – 15:00 w Ośrodku Rekreacyjnym w Morsku (Morsko – Skarżyce).

3. KIEROWNICTWO
 Komandor : Danuta Utrat Z-ca komandora : Lucyna Pająk

4. UCZESTNICTWO
Uczestnikami rajdu mogą być uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów wraz z opiekunami. Każda grupa musi posiadać apteczkę pierwszej pomocy, mapy turystyczne terenu po którym się porusza.

5.RODZAJE WARSZTATÓW
  1-dniowe: 20.05.2011
Trasa nr 1 Żerkowice (szlak czerwony) – OkiennikWielki – Morsko (6 km) Trasa nr 2 Rzędkowice PTSM (szlak czarny) – Skały Podlesickie – Morsko (4 km)
Trasa nr 3 Rzedkowice – Skała Wysoka (szlak zielony) – Rzędkowickie Skałki do szlaku czerwonego - Góra Sowia – Apteka – Morsko (9 km).
Trasa nr 4 Parking przed Podlesicami (szlak czarny) – Jaskinia Głęboka-do szlaku czerwonego – Góra Zborów, zejście szlakiem zielonym do szlaku niebieskiego – Podlesice – Morsko (7 km).

Warsztaty 2-dniowe: 19-20.05.2011
Trasa nr 5
1 dzień 19.05.11 Góra Włodowska (szlak zielony) – Skały Rzędkowickie – Góra Zborów (rezerwat) do szlaku niebieskiego - Podlesice Zajazd Jurajski - nocleg (11km)
2 dzień 20.05.11 Podlesice – dojście do szlaku czerwonego Góra Sowia – Apteka – Morsko

6.  ZGŁOSZENIA
Zgłoszenie udziału  należy dokonać na listach ostemplowanych pieczątką szkoły i wpłacić wpisowe w Oddziale PTTK  Dąbrowa Górnicza, ul. Adamieckiego 13/1 w godz. od 11:00 – 16:00, tel. 32 262 01 20 trasa 2-dniowa do 15.04.2011, a trasy 1-dniowe do 06.05.2011 r. Wpisowe dla jednego uczestnika:
13zł. - warsztaty jednodniowe
43zł. - warsztaty dwudniowe

7. OBOWIĄZKI UCZESTNIKÓW
uczestnik powinien kulturalnie zachować się na trasach i w miejscu noclegu -        kierownictwo nie bierze odpowiedzialności za szkody i wypadki powstałe z winy uczestników. Odpowiadają za nie uczestnicy, oraz ich opiekunowie.

8. KIEROWNICTWO  ZAPEWNIA
- noclegi przy warsztatach dwudniowych
- książeczki i punkty do Odznaki Turystyki Pieszej dla każdego uczestnika stosownie do przebytych tras, oraz wymagań do Odznaki Turysta Przyrodnik
- ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadów
- dyplomy dla grup szkolnych
- nagrody rzeczowe dla uczestników konkursów
- posiłek turystyczny na mecie
- grupy zgłoszone będą miały zapewniony dojazd autokarem sprzed szkoły na miejsce startu i przywóz autokarem po zakończeniu do szkoły.
- obsługę tras pieszych przez przewodników
– kierowników tras

9.POSTANOWIENIA KOŃCOWE
- przed wyruszeniem na trasę grupy otrzymają karty pracy, w których znajdą się zadania z zakresu geografii terenu, przyrody i ekologii. Wypełniając karty pracy można korzystać z dostępnych źródeł. Na mecie grupy przedstawią wypełnione karty pracy do oceny (współzawodnictwo międzyszkolne)
- na trasie przeprowadzony zostanie grupowy konkurs krajoznawczy z wiadomości o Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, a na mecie konkurs na wiersz o tematyce turystycznej  oraz konkurs sprawnościowy.
-konkurs na pokaz fotograficzny, filmik z ciekawostek roślinnych, przyrody nieożywionej i obiektów historycznych spotkanych na trasach, będzie rozstrzygnięty do 05.06.2011r, a wyniki z nagrodami przesłane do szkół do 15.06.2011
- w razie niesprzyjającej pogody przewodnik ma prawo zmienić przebieg trasy rajdu
- w przypadku rezygnacji z uczestnictwa  wpisowe nie będzie zwracane. 
     Pokrewne linki
· Więcej o komisja turystyki pieszej
· Napisane przez kl


Najczęściej czytany artykuł o komisja turystyki pieszej:
Terenowe Warsztaty Jurajskie


     Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Pokrewne tematy

pttkWszystkie znaki handlowe należą do ich właścicieli.
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.13 sekund